Samsung’un başı şişen pilleriyle dertte

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Samsung, akıllı telefondan tablete, bilgisayardan buzdolabına onlarca farklı sektörde binlerce farklı cihaz geliştiren bir isim. Ancak Samsung’u Xiaomi ya da Oppo’dan ayıran en önemli yönü, sadece bu cihazları değil, bu cihazların yedek parçalarını ve ana donanımlarını da üretiyor olması. Örneğin Samsung bir taraftan iPhone serisi ile rekabet içerisindeyken, diğer taraftan bu telefonlarda kullanılan üst düzey panelleri de üreten isim.

İşte şirket zaman zaman bu kadar çok dallanıp budaklanmasının dezavantajlarını da yaşıyor. Tıpkı piller de olduğu gibi. Aynı anda onlarca farklı konuya yetişmesi gereken Samsung, bir türlü pillerle alakalı sıkıntılarını çözemedi.

Samsung’un başı şişen pilleriyle dertte

Geçtiğimiz günlerde yeni bir içerik paylaşan ünlü bir YouTuber, Samsung marka birkaç akıllı telefonun pillerinin şişmesinden şikayetçi olmuştu. Özellikle 2 yaşını geçen akıllı telefonlarda bu durumun daha sık rastlanıldığını dile getiren YouTuber’ın bu paylaşımının altına adeta yorum yağdı.

Binlerce Samsung akıllı telefon kullanıcısının aynı şikayetleri dile getirmesi üzerine ikinci bir açıklama yapan YouTuber, Samsung cephesinden bilgi geldiğini ve bu hatanın kendilerince kabul edildiğini dile getirdi. Buna göre Samsung pillerinde bir sorun olduğunun farkında ve bu sorunun ne olduğunu bulabilmek için çoktan kolları sıvadı. Tabi bu zamana kadar söz konusu sorunla uğraşanlara ne olacağı ve bundan sonraki süreçte şişen pillere ilişkin tüketicilere ne gibi kolaylıkların sağlanacağı konularında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com