O şehrin polis departmanı, Polygon blok zincirini kullanacak! Neden?

Hindistan’ın Firozabad şehrinin polis departmanı, kamu şikayetlerinin çözüm sürecini hızlandırmanın bir parçası olarak şikayetleri kaydetmek için Polygon ( MATIC ) blok zincirini kullanmayı planladığını duyurdu.

O şehrin polis departmanı, Polygon blok zincirini kullanacak! Neden?

Firozabad Polisi 10 Ekim’de yaptığı açıklamada, sistemin OxPolygon modüler blok zincirini, kayıtlı şikayetlere müdahale etmeyen kurcalamaya karşı korumalı bir sistem gibi avantajlardan bahsederek departmanla konuşlandıracağını söyledi.

Sistem kapsamında, bir şikayet kaydedildiğinde, blok zinciri üretecektir.

özel durum için benzersiz bir kod. Şikayetin yapıldığı yerin yakınındaki polis karakolunda, raporları şikayet formuna yönlendirecek özel bir QR kodu olacaktır.

Blockchain’e girmek için tüm şikayetler

Aynı zamanda, şikayette bulunulduktan sonra, polisin resmi bir soruşturmanın gerekli olduğunu belirlemesi durumunda, İlk Bilgilendirme Raporu (FIR) hazırlanacaktır. Bununla birlikte, yapılan şikayetler blok zincirine gidecek, ancak FIR’a girmek garanti değil.

“Blockchain gibi gelişmekte olan teknolojileri kullanarak, bir pilot portal olan polis şikayeti blokchain.in, şehre adanmış, ücretsiz olarak başlatıldı. Hindistan Polis Teşkilatı’ndan Ashish Tiwari, “Blockchain kullanmanın yararı, kaydedilen veriler değişmez ve şeffaf olduğu için üzerine kaydedilen şikayetlerin değiştirilememesidir” dedi.

Şikayet sistemi, polis bölgesinin akıllı hücresinin yanında bir Web3 yazılım geliştirme platformu olan AirChains’in kurucusu Ankur Rakhi Sinha tarafından kuruldu.

Yolsuzluğun kökünü kazımak

Özellikle, Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yeni sistemin büyük olasılıkla yolsuzluk vakalarını ortadan kaldıracağını belirtti. Hint uyruklu Nailwal, sistemin tecavüz vakalarının ele alınmasında hayati önem taşıyacağını kaydetti.

Nailwal 12 Ekim’de bir tweet’te, “Bu benim kalbime çok yakın. Yerel bir polis departmanındaki bazı yolsuzluklar nedeniyle mağdurların (çoğunlukla tecavüzlerin) şikayetlerini bile kaydedemediği veya şikayetlerin manipüle edildiği çok sayıda böyle vakalar duyarak büyüyoruz” dedi.

Yorum yapın

elfbar5000.net vozol5000.com