Nvidia ekran kartları için dev indirim! Tarih verildi

Ekran kartı fiyatlarında uzun süredir devam eden zamlı fiyatlar nihayet geri çekilmeye başladı. MSRP (tavsiye edilen perakende fiyatı) seviyesine gerileyen Nvidia ekran kartları için bir müjdeli haber daha geldi. Nvidia’nin üretim ortaklarının “yüzlerce dolarlık” fiyat indirimlerine gideceği öğrenildi.

Nvidia RTX 30 fiyatları beklenmedik seviyelere gerileyecek

Son aylarda hem AMD hem de Nvidia ekran kartı modellerinde indirimler gördük. Kripto para madenciliğine olan ilginin azalması ve aynı zamanda stokların artması, ekran kartı fiyatlarının da MSRP’nin altına inmesine izin verdi.

Nvidia’nın Çinli üretim ortaklarından gelen yeni bilgiler ise RTX 30 serisinin fiyatlarının daha da ucuzlayacağını ortaya koydu. Önümüzdeki haftalarda yeni nesil AMD Radeon RX 7000 ve GeForce RTX 40 serisi duyurulacağı için, Nvidia elindeki RTX 30 stoklarını azaltmak istiyor.

İlk olarak Temmuz ortalarında ucuzlayan Nvidia RTX 30 serisi, önümüzdeki hafta üreticilerin ekstra indirimlerini alacak. Bu indirimler Çinli üreticiler tarafından uygulanacağı için tüm dünyayı etkilemesi bekleniyor.

İddiaya göre Nvidia, yeni nesil ekran kartlarını sunmadan önce üst düzey modellerindeki satışları artırmak istiyor. Bundan dolayı da sınırlı bir süre boyunca GeForce RTX 3080 Ti/3090/3090 Ti için “MSRP’nin yüzlerce dolar altında” olacak kampanyalar yürütecek.

AMD tarafında ise bu kadar keskin fiyat düşüşleri beklenmiyor. Ancak AMD ekran kartlarının uzun süredir MSRP seviyesinde veya daha altında satıldığını hatırlatmak gerekiyor. Nvidia ve üretim ortaklarının “yüzlerce dolarlık indirimleri” ne zaman uygulayacağı belirsiz.

Peki siz Nvidia fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com