Dogecoin Aşığı Elon Musk Açıkladı: Geçen Hafta Sattım!

Kripto para alanında Dogecoin (DOGE) sevdasıyla tanına Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Tesla hissesinin bir kısmını sattığını açıkladı. İşte detaylar…

Dogecoin hayranı Musk, Tesla hissesi sattı

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ın satın alma anlaşmasını kapatmaya zorlaması durumunda, acil bir satıştan kaçınmak için otomobil üreticisinin hisselerini sattığını söyledi. Musk, Twitter’daki bir soruya yanıt olarak satışın bittiğini doğruladı. Girişimci, “Twitter’ın bu anlaşmayı kapatmaya zorlaması *ve* bazı özsermaye ortaklarının anlaşmaya varamaması (umarım böyle bir şey olmaz) durumunda, Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmak önemlidir” dedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Temmuz ayında Twitter, Musk’a Tesla CEO’sunun yetersiz bilgi ve maddi olarak yanlış beyanlar iddia ederek geri çekildiği 44 milyar dolarlık bir satın almaya zorlama konusunda dava açtı. Tesla Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) belgeler, Musk’ın Cuma günkü 864,51 dolarlık kapanış fiyatına göre yaklaşık 6,85 milyar dolar değerinde 7,92 milyon Tesla hissesi sattığını bildirdi.

Tesla’nın hissedarlar toplantısında çeşitli açıklamalar da gündeme geldi

Yukarıdaki satış işleminin dışında Musk, Tesla’nın hissedarlar toplantısındaki açıklamalarıyla gündeme geldi. Milyarder isim dünyanın en büyük ekonomisinin karşılaştığı zorluklar hakkında konuştu. ABD Merkez Bankası (FED), 40 yılın en yüksek enflasyonu ile başa çıkmak için faiz oranlarını yükseltti. Bu, kripto alanı da dahil olmak üzere birçok endüstriyi etkiledi. Buna bir de Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın yol açtığı belirsizlikler ve Çin ile artan gerilimler ekleniyor. Bu, birçok ekonomistin ABD’nin büyük bir ekonomik durgunluk dönemine gireceğine inanmasına neden oldu.

Musk’ın kendisi de ileride ne olacağı konusunda bir uyarı verdi. Güçlü bir kriz döneminin birçok iflasa neden olabileceğini ve 2023’ün sonuna kadar uzayabileceğini belirtti. Ancak dünyanın en zengin adamı, senaryonun pek çok proje kadar kötü olmayacağından emin görünüyor. Musk, “Makroekonomik tahminlerde bulunmanın bir felaket reçetesi olduğunu” belirtmesine rağmen, yaklaşan krizin “nispeten hafif” olacağını tahmin ediyor. Tesla CEO’suna göre bunun bir nedeni, çoğu şirketin düşük borcu olacaktır. “Şirketlerin şu anda sahip oldukları borç nispeten düşük, bu yüzden muhtemelen hafif ila orta derecede bir durgunluk, belki 18 ay kadar diyebilirim,” dedi.

Enflasyon konusunda Tesla CEO’su, kendisinin ve ekibinin “zaman içinde bazı ürünlerin fiyatlarının nereye gittiğine dair iyi bir görüşe sahip olduklarını” söyledi. Bunun nedeni, otomotiv firmasının faaliyetlerini sürdürebilmesi için dünyanın farklı bölgelerinden gelen çeşitli ürün ve girdilerle ilgilenmesi gerekmesidir.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com